METAMORFOZY

Problem:

Pacjent stracił wszystkie zęby w szczęce. Próbował je odbudować protezą osiadającą, jednak nie mógł się przyzwyczaić do jej ruchomości, podniebienia w protezie i materiału z jakiego była wykonana.

Zastosowaliśmy leczenie:

Wykonaliśmy zabiegi odbudowy kości i odbudowy prawidłowych tkanek miękkich. Wszczepiliśmy 6 implantów. Do tych implantów przykręciliśmy most porcelanowy.

Problem:

Pacjentka była bardzo niezadowolona ze swojego uśmiechu z powodu krzywej linii dziąseł, nierównej wielkości zębów siecznych, licznych pęknięć szkliwa i jego przebarwień. Marzyła o pełnym uśmiechu, zębach prostych, regularnych o jednolitym kolorze.

Zastosowaliśmy leczenie:

Wykonano zabiegi na tkankach miękkich zmieniające wysokość i grubość dziąsła, dzięki którym została uzyskana symetria. Minimalnie oszlifowano powierzchnię zębów i przyklejono licówki pełnoceramiczne.

Problem:

Czas zniszczył zęby i pozbawił pacjenta estetycznego wyglądu. Pacjent wstydził się śmiać i cały czas myślał o swoim nieestetycznym wyglądzie. Zęby z biegiem czasu starły się i stały się za krótkie, a przy uśmiechu uwidaczniały się nierówności na ich długości. Wypełnienia kompozytowe uległy przebarwieniu.

Zastosowaliśmy leczenie:

Wykonaliśmy małoinwazyjne szlifowanie zębów, na których zostały osadzone korony pełnoceramiczne.

Problem:

Marzeniem pacjentki było odzyskanie dawnego, pełnego, jasnego, promiennego uśmiechu. Z biegiem czasu zęby uległy starciu co spowodowało, że w ogóle ich nie było widać, jak również uległa niekorzystnej zmianie linia ust, a szczególnie brody, co spowodowało zmianę estetyki twarzy.

Zastosowaliśmy leczenie:

Zastosowaliśmy małoinwazyjne szlifowanie zębów, a następnie zamocowaliśmy korony pełnoceramiczne o wymarzonym przez pacjentkę kolorze i kształcie. Korony zostały wykonane odpowiednio wyższe, co spowodowało odmłodzenie twarzy.

Problem:

Pacjentka podczas uprawiania sportu upadła i ułamała koronę jedynki górnej.

 

Zastosowaliśmy leczenie:

Wykonane badanie radiologiczne nie wykazało żadnych zmian. Ząb został odbudowany na jednej wizycie materiałem kompozytowym.

Problem:

Pacjentowi brakowało jedynki górnej, a ponadto miał defekt dziąsła w okolicy jedynki i dwójki oraz recesję dziąsła przy dwójce.

Zastosowaliśmy leczenie:

Wykonaliśmy zabiegi na tkankach miękkich dla uzyskania prawidłowego kształtu, grubości i wysokości dziąsła. Wszczepiliśmy implant i brakujący ząb uzupełniliśmy koroną porcelanową przykręconą do implantu, a na drugi oszlifowany wcześniej ząb nałożyliśmy koronę porcelanową.

Problem:

Pacjentce brakowało kilku zębów w odcinku bocznym, a zęby które miała były przebarwione, nierówne, starte, a co za tym idzie za niskie. W czasie rozmowy usta zasłaniała dłonią ,aby nie widać było tego mało estetycznego uzębienia.

Zastosowaliśmy leczenie:

Wszczepiliśmy implanty, a brakujące zęby uzupełniliśmy koronami porcelanowymi zamocowanymi na implantach. Estetykę pozostałym zębom nadaliśmy poprzez założenie licówek i nakładów pełnoceramicznych. Zęby odzyskały dawny blask a wydłużenie zębów spowodowało odmłodzenie twarzy.

Problem:

Pacjent miał nieestetycznie odsłonięte korzenie zębów z powodu recesji dziąseł co w konsekwencji doprowadziłoby do utraty zębów.

Zastosowaliśmy leczenie:

Dziąsła zostały odbudowane za pomocą przeszczepu tkanek miękkich.

Problem:

Pacjentka po utracie lewej jedynki nie mogła przyzwyczaić się do mikroprotezy i nie wyobrażała sobie szlifowania zębów sąsiednich na potrzeby ewentualnego mostu uzupełniającego brakujący ząb. Brak zęba był mocno traumatyczny, co przekładało się na zasłanianie ust ręką w trakcie mówienia.

Zastosowaliśmy leczenie:

Wykonaliśmy wszczepienie implantu, a następnie zamocowaliśmy do niego koronę porcelanową, która uzupełniła brakujący ząb.

Problem:

Brak zębów z boku lewego i prawego w szczęce uniemożliwiał prawidłowe spożywanie posiłków oraz powodował, że pacjent nie uśmiechał się, mając świadomość uwidaczniających się braków zębowych.

Zastosowaliśmy leczenie:

Wszczepiliśmy implanty, a następnie odbudowaliśmy na nich brakujące zęby koronami porcelanowymi.

Problem:

Pacjentka po nieudanym w przeszłości zabiegu resekcji w innym gabinecie, który spowodował niekorzystne zmiany w tkankach miękkich. Pomimo resekcji pacjentka straciła ząb.
Siekacze z dużymi nieestetycznymi wypełnieniami kompozytowymi.

Zastosowaliśmy leczenie:

Wykonaliśmy zabiegi na tkankach miękkich dla uzyskania prawidłowej linii dziąsła. Wszczepiliśmy implant i odbudowaliśmy na nim brakujący ząb poprzez zastosowanie korony porcelanowej, przykręconej do implantu. Wygląd zęba sąsiedniego został zmieniony poprzez zamocowanie na nim korony pełnoceramicznej.

Problem:

Pacjentka z czasem utraciła tylne zęby w szczęce. Nie była w stanie zaakceptować żadnego rodzaju protez ruchomych zarówno akrylowych, elastycznych jak i szkieletowych. Cierpiała z powodu braku możliwości normalnego swobodnego jedzenia jak również z powodu skrępowania w trakcie mówienia i śmiania się przy świadomości, że widoczne są braki zębowe.

Zastosowaliśmy leczenie:

Wszczepiliśmy pacjentce implanty a następnie na nich zamocowaliśmy nowe wysokoestetyczne zęby pełnoceramiczne, które przywróciły pacjentce pewność, piękny uśmiech i przyjemność ze spożywania posiłków.

Problem:

Pacjentka bardzo cierpiała emocjonalnie z powodu brakujących zębów. Przebywając w towarzystwie obawiała się, że proteza może się wysunąć z ust podczas rozmowy lub śmiechu . W czasie jedzenia proteza stanowiła duży dyskomfort z powodu gromadzenia się jedzenia i konieczności natychmiastowego mycia protezy.

Zastosowaliśmy leczenie:

"Wszczepiliśmy 2 implanty a następnie zamocowaliśmy belkę a do niej protezę. Teraz pacjentka cieszy się nowymi zębami i w ogóle nie myśli o tym ,że ma braki zębowe. Proteza mocowana do implantów jest bardzo komfortowym i estetycznym .rozwiązaniem "

Problem:

Pacjent stracił dwójkę. Pacjent ceni komfort życia i nie wyobraża sobie innej odbudowy niż odbudowa stała.

Zastosowaliśmy leczenie:

Wszczepiliśmy implant. Odbudowa na implancie.

Problem:

Brak utrzymania protezy dolnej. Pacjent nie zadowolony z ruchomości zwyklej protezy ruchomej.

Zastosowaliśmy leczenie:

Wszczepienie 2 implantów. Przykręcenie elementów stabilizujących protezę zawierającej odpowiedniki dla tych stabilizujących elementów.

Problem:

Pacjent stracił czwórkę górną prawą.

Zastosowaliśmy leczenie:

"Wszczepiliśmy pacjentowi implant i zamocowaliśmy koronę porcelanową."

Problem:

Brak kła i siekacza lewych górnych 

Zastosowaliśmy leczenie:

"Wszczepiliśmy pacjentowi 1 implant na którym został zamocowany most z dwoma zębami."

Problem:

Pacjentka ze względów zdrowotnych musiała usunąć 2 zęby dolne

Zastosowaliśmy leczenie:

"Uzupełniliśmy brakujące dwa zęby poprzez wszczepienie implantów i zamocowaniu na nich 2 koron porcelanowych."

Problem:

Pacjentka straciła wszystkie dolne zęby. Nie mogła w żaden sposób zaakceptować protezy ruchomej. Dla podniesienia komfortu życia zdecydowała się na zabieg który spełnił jej oczekiwania.

Zastosowaliśmy leczenie:

"Wszczepiliśmy 2 implanty . Zastosowaliśmy system mocowań protezy do implantów. Już nigdy proteza dla pacjentki nie była uciążliwa, nie uciskała, nie przesuwała się i nie dawała powodu do obawy, że może wypaść z ust. "

Problem:

Ząb zatrzymany ósmy w pozycji poprzecznej – widok z badania tomograficznego

Zastosowaliśmy leczenie:

Ząb został usunięty chirurgicznie .

Problem:

Ząb zatrzymany ósmy w pozycji poprzecznej – widok z badania tomograficznego

Zastosowaliśmy leczenie:

Ząb został usunięty operacyjnie.

Problem:

Pacjentka skarżyła się na dyskomfort w użytkowaniu protez z powodu ich nadmiernej ruchomości. Marzyła o takim uzupełnieniu brakujących zębów które będzie stabilne w ustach i będzie najbliższe zębom prawdziwych swoich. Zdecydowała się na uzupełnienie i nie będą miały wygórowanej ceny.

Zastosowaliśmy leczenie:

"Wszczepiliśmy pacjentce 4 implanty w szczęce i 4 w żuchwie które stanowią utrzymanie i stabilizację protez. Protezy zostały zamocowane do implantów i teraz pacjentka czuje się jakby miała nowe swoje zęby - tak twierdzi."

ul. Powstańców Warszawskich 44
41-902 Bytom
kom. +48 609 18 18 18

[email protected]

 

Przed wejściem znajduje się parking w strefie płatnego parkowania za który można  dokonać opłaty w parkomacie lub aplikacją SkyCasch.

 

 

Jak dojechać?

 

 

Godziny przyjęć

poniedz. 10:00–20:00
wtorek 10:00–20:00
środa 10:00–20:00
czwartek 8:00–20:00
piątek 8:00–20:00
sobota 8:00–16:00