Wybielanie

Wybielanie tylko u dentysty

Wybielanie zawsze musi być poprzedzone badaniem stomatologicznym i pełnym zabiegiem higienizacyjnym, po którym dentysta ponownie bada pacjenta celem ustalenia czy nie ma przeciwskazań do wykonania tego zabiegu.

Wybielanie wykonywane nieprofesjonalnie przez nieuprawnione osoby może doprowadzić do uszkodzenia zębów i przyzębia.

Wybielanie zębów może być wykonane w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym lub indywidualnie, metodą nakładkową w domu. My preferujemy metodę nakładkową.

Metoda nakładkowa

Do wybielanie zębów żywych metodą nakładkową stosujemy preparaty o bezpiecznym stężeniu i szyny wykonane indywidualnie dla danego pacjenta.
Wybielanie nakładkowe w domu wykonywane jest samodzielnie przez pacjenta preparatem wybielającym, przy użyciu indywidualnie wykonanych dla niego szyn.

Szyny wykonywane są przez technika w oparciu o pobrane wyciski. Szyna ma za zadanie bezpieczne utrzymanie preparatu na zębach, w odpowiednim miejscu. Z tego powodu szynę wykonujemy indywidualnie dla każdego pacjenta.

Stosowany preparat ma bezpieczne stężenie, które nie uszkadza struktury zębów. Preparat pacjent nakłada do szyn, które następnie zakłada na zęby. W zależności od odcienia zębów i oczekiwań pacjenta co do rozjaśnienia zębów, proces wybielania zębów trwa od jednej do kilkunastu założeń szyn.

Efekty wybielania zębów

Tą metodą można wybielić jedynie zęby żywe. Nie wybielają się wypełnienia w zębach ani uzupełnienia protetyczne jak np. korony, mosty, licówki, zęby w protezach.

Po uzyskaniu oczekiwanej jaśniejszej barwy zębów może zaistnieć konieczność wymiany wypełnień i uzupełnień protetycznych, aby uzyskać jednolity kolor uzębienia.

Są różnego rodzaju przeciwskazania medyczne do wykonywania wybielania zębów i dlatego nie rekomendujemy wykonywania tego zabiegu w zakładach kosmetycznych, gdyż może dojść do uszkodzenia zębów lub przyzębia.

Zalecenia pozabiegowe

Przez 4 tygodnie należy stosować dietę złożoną z niebarwiących składników żywnościowych, a szczególnie nie spożywać kawy, mocnej herbaty, zielonej herbaty, barszczu, czerwonego wina, sosu sojowego, napojów o ciemnych barwach. Przez ten sam okres nie palić tytoniu.

WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH

Zęby martwe po leczeniu kanałowym po pewnym czasie przebarwiają się, tracą swój blask i stają się ciemniejsze.
Rozjaśnienie koloru takich zębów przeprowadza się poprzez włożenie na kilka dni specjalnego preparatu do wnętrza zęba. Celem uzyskania oczekiwanego odcienia preparat musi być nieraz założony ponownie.

Przy bardzo dużej różnicy w kolorze zęba martwego i zębów sąsiednich ząb martwy mimo, że jest bielszy dalej może odbiegać kolorem i przeziernością od zębów sąsiednich. W takim przypadku należy wykonać koronę, nakład lub licówkę pełnoceramiczną.

Zobacz dział  PROTETYKA

Zobacz dział  STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

 

NASZ SPRZĘT

METAMORFOZY

Przed:

Po:

Przed:

Po:

ul. Powstańców Warszawskich 44
41-902 Bytom
kom. +48 609 18 18 18

[email protected]

 

Przed wejściem znajduje się parking w strefie płatnego parkowania za który można  dokonać opłaty w parkomacie lub aplikacją SkyCasch.

 

 

Jak dojechać?

 

 

Godziny przyjęć

poniedz. 10:00–20:00
wtorek 10:00–20:00
środa 10:00–20:00
czwartek 8:00–20:00
piątek 8:00–20:00
sobota 8:00–16:00