Diagnostyka

Sukces w leczeniu stomatologicznym zapewnia wiedza i doświadczenie lekarza poparta możliwościami nowoczesnego sprzętu medycznego. Dla przeprowadzenia leczenia niezbędna jest prawidłowa diagnoza. Posiadany przez nas sprzęt radiologiczny cyfrowy tomograf komputerowy (CBCT), cyfrowy pantomograf, radiowizjografia zainstalowana przy wszystkich unitach oraz mikroskopy pozwalają na precyzyjną diagnostykę. Obróbka cyfrowa pozwala oglądać obraz na monitorze w dużym powiększeniu i w dużej rozdzielczości oraz wykonywać różne konieczne pomiary.

 

TOMOGRAF KOMPUTEROWY

Posiadany przez nas cyfrowy tomograf komputerowy ( CBCT) wykonuje badania radiologiczne w wymiarze 3D a zainstalowane oprogramowanie pozwala na tworzenie dowolnych przekrojów, raportów, wykonywanie pomiarów, ocenę stawów skroniowo-żuchwowych , pomiar gęstości kości, planowanie wszczepiania implantów.

Trójwymiarowy obraz uzyskiwany w badaniu tomografii cyfrowej dając ostre odwzorowanie szczegółów i obniżając ilość artefaktów pozwala na postawienie dokładnej diagnozy oraz na bieżącą i końcową kontrolę wykonywanego leczenia.

Nowoczesna stomatologia bez badań tomograficznych nie może istnieć.

 

 

PANTOMOGRAF

 

RADIOWIZJOGRAFIA

Stosowanie aparatów rentgenowskich konieczne jest nie tylko do diagnozowania, ale również do kontroli prawidłowości przeprowadzonych zabiegów. Cyfrowy skaner RVG CS 7600 Kodak, pozwala na nowy standard obrazowania wewnątrzustnego przy użyciu płytek smart plate.

Uzyskiwany obraz jest dwuwymiarowy w przeciwieństwie do trójwymiarowego obrazu uzyskiwanego z tomografu komputerowego. Posiadany przez nas cyfrowy skaner współpracuje z trzema aparatami rentgenowskimi zainstalowanymi przy fotelach dentystycznych co powoduje, że zdjęcia rentgenowskie mogą być wykonywane podczas zabiegu, bez konieczności przechodzenia pacjenta do innego pomieszczenia.

Skaner jest urządzeniem cyfrowym, które zdjęcie rentgenowskie małoobrazkowe o wymiarach 2×3 cm powiększa do wymiarów monitora, a więc nawet do 40×60 cm. Takie powiększenie wykonanego zdjęcia rentgenowskiego pomaga w diagnostyce, a zainstalowany w skanerze program pozwala na dokonywanie pomiarów długości i szerokości, koniecznych do prawidłowego leczenia i kontroli jego przebiegu.

Mikroskopy wspomagają pracę dentystów powiększając pole zabiegowe, zarówno do diagnostyki jak i do wykonywania czynności leczniczych.

Mikroskop pozwala dentyście zobaczyć to, czego nie zobaczyłby gołym okiem. Powiększenie stosowane w urządzeniu daje możliwość zobaczenia nieszczelności wypełnień, pęknięcia szkliwa, odszukania kanałów zębowych oraz innych niezbędnych szczegółów jak również pozwala na wykonywanie precyzyjnych zabiegów.

NASZ SPRZĘT

METAMORFOZY

Przed:

Po:

Przed:

Po:

ul. Powstańców Warszawskich 44
41-902 Bytom
kom. +48 609 18 18 18

[email protected]

 

Przed wejściem znajduje się parking w strefie płatnego parkowania za który można  dokonać opłaty w parkomacie lub aplikacją SkyCasch.

 

 

Jak dojechać?

 

 

Godziny przyjęć

poniedz. 10:00–20:00
wtorek 10:00–20:00
środa 10:00–20:00
czwartek 8:00–20:00
piątek 8:00–20:00
sobota 8:00–16:00