Krwawiące dziąsła

Dlaczego dziąsła krwawią?

Krwawienie najczęściej pojawia się podczas szczotkowania zębów. Powodem krwawiących dziąseł może być zła higiena, okres ciąży, zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia, choroby ogólnoustrojowe. Nigdy nie wolno ignorować objawu jakim jest krwawienie z dziąseł. Niektóre choroby wynikające z choroby dziąseł mogą wpływać na cały organizm, jak również doprowadzić do utraty zębów i kości. Nie leczony stan zapalny dziąseł może spowodować zapalenie przyzębia /paradontozę.

Higiena jamy ustnej a zapalenie przyzębia

Zapalenie dziąseł spowodowane jest różnymi czynnikami, ale bardzo często brakiem należytej higieny jamy ustnej.
Należy pamiętać o myciu zębów co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku, o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych nitką dentystyczną oraz o płukaniu jamy ustnej specjalnymi preparatami dezynfekującymi.

Ważnym jest, aby co 6 miesięcy udać się na wizytę kontrolną do lekarza dentysty i aby poddać się profesjonalnemu oczyszczaniu zębów przez higienistkę stomatologiczną. Jest rzeczą normalną, że na zębach osadza się kamień i osad i należy je systematycznie eliminować poprzez profesjonalne zabiegi. Nie tylko dlatego, że kamień i osad szpeci zęby, ale również dlatego, że złogi kamienia nazębnego są miejscem gromadzenia się bakterii, powodujących stany zapalne przyzębia i innych organów wewnętrznych.

Periodontologia

NASZ SPRZĘT

METAMORFOZY

Przed:

Po:

Przed:

Po:

ul. Powstańców Warszawskich 44
41-902 Bytom
kom. +48 609 18 18 18

[email protected]

 

Przed wejściem znajduje się parking w strefie płatnego parkowania za który można  dokonać opłaty w parkomacie lub aplikacją SkyCasch.

 

 

Jak dojechać?

 

 

Godziny przyjęć

poniedz. 10:00–20:00
wtorek 10:00–20:00
środa 10:00–20:00
czwartek 8:00–20:00
piątek 8:00–20:00
sobota 8:00–16:00