Wypadająca, niekomfortowa proteza

Wady i zalety protez ruchomych

Najprostszą i najtańszą metodą uzupełnienia braków zębowych są protezy ruchome, które pacjent może z jamy ustnej wyjmować. Są to protezy osiadające akrylowe lub szkieletowe. Podczas użytkowania takich protez utrzymanie prawidłowej higieny jest niemożliwe, gdyż jedzenie dostaje się pod płytę protezy. Prawidłowa stabilizacja protez jest utrudniona, co często powoduje ich ruchomość lub powoduje ból, a w konsekwencji dyskomfortu pacjent nie użytkuje posiadanych protez.

W krajach rozwiniętych protezy ruchome uważane są tylko jako rozwiązania tymczasowe. Protezy są rozwiązaniem mocno kompromisowym i nie rekomendowanym.

Protezy uzupełniają brakujące zęby poprawiając estetykę, jednak negatywnie wpływają na dziąsło i kość, a klamrami dodatkowo przeciążają, niszczą i ścierają istniejące zęby.

Jak poprawić komfort w przypadku protez?

Aby wyeliminować niektóre negatywne działanie protez, powstały rozwiązania, które dają pacjentom duży komfort i pewność podczas użytkowania.

Są to rozwiązania, gdzie utrzymanie protez przenoszone jest na implanty lub na specjalistyczne rozwiązania protetyczne oparte na zębach pacjenta.

Protezy na implantach

Rozwiązania na implantach są najlepsze ze względu na to, że implanty są osobnymi elementami stabilizacyjnymi, które nie mają negatywnego wpływu na zęby, a wręcz wspomagają zęby poprzez pochłonięcie części sił zgryzu.

W przypadku dużych braków zębowych lub całkowitego bezzębia, rozwiązania na implantach są jedynym rozwiązaniem dla stabilizacji protezy.

Minimalna ilość implantów konieczna do uzyskania lepszego utrzymania protezy to 2 dla żuchwy i 4 dla szczęki, ale rekomenduje się 6 implantów, przy których można zastosować jeszcze bardziej komfortowe rozwiązania.

Rozwiązań jest dużo, ale można je pacjentowi zaproponować dopiero po przeprowadzonej konsultacji, wykonaniu zdjęcia tomograficznego i rozmowie z pacjentem o jego oczekiwaniach.

NASZ SPRZĘT

METAMORFOZY

Przed:

Po:

Przed:

Po:

ul. Powstańców Warszawskich 44
41-902 Bytom
kom. +48 609 18 18 18

[email protected]

 

Przed wejściem znajduje się parking w strefie płatnego parkowania za który można  dokonać opłaty w parkomacie lub aplikacją SkyCasch.

 

 

Jak dojechać?

 

 

Godziny przyjęć

poniedz. 10:00–20:00
wtorek 10:00–20:00
środa 10:00–20:00
czwartek 8:00–20:00
piątek 8:00–20:00
sobota 8:00–16:00