Brak zębów

Skutki braku zębów

Brak zębów najczęściej pacjenci dzielą na braki w przednim odcinku, które widać przy uśmiechu i braki tylne, których nie widać ale uniemożliwiają prawidłowe gryzienie.
Brak nawet jednego zęba może spowodować poważne skutki jak np. przesuwanie się zębów, wady zgryzu, zanik kości, przeciążenia na innych zębach, wysuwanie się zęba przeciwstawnego.
Braki zębów nie powinny być ignorowane i powinny być jak najszybciej uzupełniane.
Braki zębów można i trzeba odbudować za pomocą implantów, mostów lub protez.

Jak uzupełnić brakujące zęby?

Najlepszą metodą uzupełniania brakujących zębów jest wszczepienie implantów.
Implantem można odbudować jeden ząb, lub wszczepiając dwa lub więcej implantów można uzupełnić kilka brakujących zębów poprzez zamocowanie mostu, mostów lub protezy.

Brakujące zęby można również uzupełniać uzupełnieniami stałymi jakimi są mosty, mocowane na swoich zębach. Metoda ta wymaga szlifowania zębów sąsiadujących z brakami.

Protezy ruchome akrylowe i szkieletowe powinny być traktowane jako rozwiązania tymczasowe i kompromisowe. Mają one za zadanie odbudowywać brakujące zęby. Jednak ich funkcjonalność i utrzymanie w jamie ustnej nie jest rozwiązaniem satysfakcjonującym.

Można zastosować rozwiązania wspierające utrzymanie protezy stosując protezy z dodatkowymi elementami retencyjnymi, jak lokatory, które będą współpracować z dwoma implantami w żuchwie lub czterema w szczęce i spowodują lepsze i pewniejsze utrzymanie protezy w jamie ustnej.

Implanty

Protetyka

NASZ SPRZĘT

METAMORFOZY

Przed:

Po:

Przed:

Po:

ul. Powstańców Warszawskich 44
41-902 Bytom
kom. +48 609 18 18 18

[email protected]

 

Przed wejściem znajduje się parking w strefie płatnego parkowania za który można  dokonać opłaty w parkomacie lub aplikacją SkyCasch.

 

 

Jak dojechać?

 

 

Godziny przyjęć

poniedz. 10:00–20:00
wtorek 10:00–20:00
środa 10:00–20:00
czwartek 8:00–20:00
piątek 8:00–20:00
sobota 8:00–16:00