Krzywe, nierówne, przebarwione zęby

Krzywe lub przebarwione zęby – jakie są przyczyny?

Nikt, komu zależy na estetyce własnego wizerunku, nie jest zadowolony z krzywych nierównych przebarwionych zębów. Dla zachowania dobrego samopoczucia ważnym jest, aby wykonać korekty kształtu zębów, ich koloru i ustawienia.
Zęby mogły się naturalnie krzywo ustawić i ukształtować lub ich kształt zmienił się wskutek uderzenia, starcia, ułamania, lub ich położenie zmieniło się z powodu braków zębowych, ściśniętych zębów w łuku, nieusuniętych ósemek czy też zębów zatrzymanych.
Zęby ciemnieją z upływem lat, mogą ściemnieć po leczeniu endodontycznym lub po zażywaniu niektórych leków, ale również ich naturalny kolor może być ciemny.

Jak rozwiązać problem krzywych zębów?

Najczęstszym leczeniem krzywych, nierównych zębów jest leczenie ortodontyczne, często wspomagane chirurgią i protetyką. Jest to leczenie długie, ale pozwala uzyskać efekt prostych zębów.

W niektórych sytuacjach, gdy pacjentowi zależy na czasie, można naprawić kształt i wygląd zębów oraz zmienić ich kolor za pomocą licówek.
Leczenie za pomocą licówek pozwala w szybki sposób na stałe zmienić kształt korony zęba oraz jej kolor, zmniejszyć przerwy pomiędzy zębami, ukryć ich niedoskonałości.
Kolor zębów zostaje zmieniony na stałe, gdyż licówki nie ulegają przebarwieniom.

Zmianę kształtu, koloru i ustawienia wizualnego zębów można również uzyskać koronami pełnoceramicznymi. Jednakże ta metoda wymaga większego szlifowania zębów.

Wybielanie zębów

Rozjaśnienie koloru zębów, zarówno żywych jak i martwych, można uzyskać poprzez wybielanie, które jest metodą szybką lecz nietrwałą. Zęby wskutek spożywania pokarmów i napojów ponownie ściemnieją .
Przed zastosowaniem którejkolwiek z metod istnieje konieczność wykonania profesjonalnego zabiegu higienizacyjnego.

Stomatologia estetyczna

NASZ SPRZĘT

METAMORFOZY

Przed:

Po:

Przed:

Po:

ul. Powstańców Warszawskich 44
41-902 Bytom
kom. +48 609 18 18 18

[email protected]

 

Przed wejściem znajduje się parking w strefie płatnego parkowania za który można  dokonać opłaty w parkomacie lub aplikacją SkyCasch.

 

 

Jak dojechać?

 

 

Godziny przyjęć

poniedz. 10:00–20:00
wtorek 10:00–20:00
środa 10:00–20:00
czwartek 8:00–20:00
piątek 8:00–20:00
sobota 8:00–16:00