Ból zęba

Nie ignoruj bólu zęba

Bólu zęba nigdy nie wolno ignorować. Ból jest sygnałem istniejącego stanu chorobowego, a zażywanie doraźnie leków przeciwbólowych nie usunie istniejącego problemu, tylko może spowodować przesunięcie problemu w czasie.

Jeśli ból pochodzi z zepsutego zęba, a pacjent ból przetrzyma i nie pójdzie do stomatologa, to miazga ulegnie martwicy, bólu nie będzie, ale istniejące bakterie będą dokonywały spustoszenia i mogą spowodować powstanie ropnia okołozębowego, zapalenie ozębnej, czy też zapalenie zatoki szczękowej.

Po pierwsze diagnostyka

Ból zęba może pochodzić od samego zęba jak i od tkanek otaczających.
Prawidłowa diagnostyka i wywiad są dużą częścią sukcesu w leczeniu. Na wizycie pacjent pytany jest o typ bólu – czy jest ciągły, czy przerywany, czy występuje na ciepło czy zimno, czy bardziej w nocy czy w dzień, czy na nagryzanie. Występuje również ból promieniujący tj. taki, że ząb wywołujący ból znajduje się dalej od tego, który pacjent wskazuje.

Diagnostyka i prawidłowy wywiad jest dużą częścią sukcesu w leczeniu. Ból nie może być ignorowany. Czasem wystarczy proste, mało inwazyjne leczenie i problem zostanie zażegnany.

Zwlekanie z wizytą u dentysty z bolącym zębem może doprowadzić do konieczności wykonania większych procedur medycznych, a często do utraty zęba.

Leczenie bez bólu

Kojarzenie wizyty u stomatologa z bólem należy odłożyć do przeszłości. Wszystkie procedury medyczne wykonujemy bezboleśnie. Zabiegi, które mogą spowodować odczucia bólowe, przeprowadzamy w znieczuleniu, aby pacjent czuł się komfortowo.
Znieczulenie miejscowe może zostać podane systemem komputerowym THE WAND. Komputerowe sterowanie aplikacją znieczulenia daje pacjentowi duży komfort, gdyż środek znieczulający nie powoduje odczucia rozpierania.

Do diagnostyki używane są mikroskopy oraz wysokospecjalistyczny sprzęt radiologiczny – tomograf /CBCT, radiowizjografia i pantomografia.

Leczenie zachowawcze

NASZ SPRZĘT

METAMORFOZY

Przed:

Po:

Przed:

Po:

ul. Powstańców Warszawskich 44
41-902 Bytom
kom. +48 609 18 18 18

[email protected]

 

Przed wejściem znajduje się parking w strefie płatnego parkowania za który można  dokonać opłaty w parkomacie lub aplikacją SkyCasch.

 

 

Jak dojechać?

 

 

Godziny przyjęć

poniedz. 10:00–20:00
wtorek 10:00–20:00
środa 10:00–20:00
czwartek 8:00–20:00
piątek 8:00–20:00
sobota 8:00–16:00